Të shtëna armësh brenda shkollës së mesme në Missouri, vriten dy persona – policia amerikane neutralizon edhe sulmuesin

Të shtëna armësh brenda shkollës së mesme në Missouri, vriten dy persona – policia amerikane neutralizon edhe sulmuesin

Një adoleshente dhe një vajzë tjetër e rritur është vrarë gjatë të shtënave me armë, brenda një shkolle të mesme të artit në St. Lousi të Missouri.

Autoritetet e sigurisë kanë njoftuar se pas ndërhyrjes kanë arritur të qëllojnë sulmuesin, i cili nga plagët e marra ndërroi jetë, transmeton Telegrafi.

Sipas policisë, i dyshuari ishte rreth të 20-ve, i cili hapi zjarri mbi nxënësit e shkollës së artit në Missouori.

Të shtënat kanë ndodhur rreth orës 9:10, kurse të gjithë nxënësit që ishin brenda filluan të vrapojnë në të gjitha anët për t’i shpëtuar vdekjes.

E sulmuesi është parë duke mbajtur një armë të gjatë në duar. Nga të shtënat janë plagosur edhe disa nxënës, të cilët me urgjencë u dërguan në spital për trajtim.

Në anën tjetër, policia ka njoftuar se ka siguruar skenën e krimit dhe aktualisht nuk ka ndonjë rrezik për kalimtarët e rastit apo personelin e shkollës. /Telegrafi/