` . Spektakël i përgjakur në Spanjë: Demi i tërbuar hyn mes spektatorëve (VIDEO) - TV SHENJA

Spektakël i përgjakur në Spanjë: Demi i tërbuar hyn mes spektatorëve (VIDEO)

Një total prej 17 personash u plagosën në qytetin spanjoll të Vidreres gjatë një feste tradicionale kur një dem papritur u hodh mbi gardh dhe kaloi te publiku.

Incidenti ndodhi të dielën mbrëma gjatë festimeve vjetore lokale në Vidreres në provincën e Girona në Spanjën verilindore.

Me tërbimin që e karakterizon, demi godiste kush i dilte përpara.

Pas la 17 njerëz mer plagë të rënda, demi ishte në gjendje që të gjente një rrugëdalje vendqëndrimi i publikut dhe të arrinte në parkingun para se personeli ta fuste nën kontroll.

Aktivistët e të drejtave të kafshëve kanë protestuar në rrjetet sociale kundër festave si kjo. /tesheshi/