“Shvercerat” sulmojnë tifozët e AIK-ut (VIDEO)

“Shvercerat” sulmojnë tifozët e AIK-ut (VIDEO)

Shkëndija nesër do të pret AIK-un për ndeshjen e kthimit të xhiros së tretë eliminatore të Ligës së Konferencës, por tifozët suedez nuk janë pritur mirë në Shkup, pasi ditën e djeshme janë sulmuar nga tifozët e kampionëve në fuqi, Shkupit.

Tifo grupi “Shvercerat” rreth orës 18:45 afër Çarshisë, kanë sulmuar tetë tifozët të ekipit suedez, të cilët kishin ardhur për të përkrahur ekipin e tyre AIK-un.

Thuhet se policia ka ndërhyrë dhe ka arrestuar disa persona.

Videon mund ta shikoni duke klikuar KËTU.