Shqipëria përfshihet nga moti i keq, 2 të vdekur

Shqipëria përfshihet nga moti i keq, 2 të vdekur

Moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë ka shkaktuar vdekjen e dy personave, ndërkohë kanë vazhduar reshjet e dendurat të shiut dhe stuhitë edhe gjatë orëve të natës, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas operacioneve të kërkimit, janë gjetur trupat e pajetë të babë e bir, të cilët gjatë ditës së djeshme i mori rrjedhja e ujit në automjetin më të cilin udhëtonin në territorin e Bashkisë Malësi e Madhe, në Qarkun e Shkodrës.