` . Shkupjani Turker Ismaili fiton medaljen e artë në garat evropiane në kikboks - TV SHENJA

Shkupjani Turker Ismaili fiton medaljen e artë në garat evropiane në kikboks

Klubi i Kikboksit Shampion Magnustim nga Shkupi ka marr pjesë në Kupën Evropiane në Serbia Open që u mbajt gjatë këtij vikendi në Beograd në datat 14-16 maj të vitit 2021.

Ky klub nga Shkupi fitoi 3 medalje të arta, 4 medalje të argjenda dhe 2 medalje të bronzta.

Në mesin e medaljeve të arta është edhe medalja e artë e kikboksierit shkupjan, Turker Ismaili. /Almakos/