Shkupi mëson kundërshtarët e mundshëm për Ligën e Kampionëve

Shkupi mëson kundërshtarët e mundshëm për Ligën e Kampionëve

Është bërë i ditur grupi i ekipeve rivale që mund të shortohen ditën e nesërme ndaj Shkupit për xhiron e parë të eliminatoreve për Ligën e Kampionëve. Pesë kundërshtarët e kampionëve të Maqedonisë së Veriut në xhiron e parë mund të jenë, Karabahu nga Azerbejxhani, Sherif Tiraspoli nga Moldaiva, Slovan Bratislava nga Sllovakia, Shamrok nga Irlanda dhe Linkolni nga Gjibraltari. Kjo e fundit është kundërshtari thënë kushtimisht më i lehtë që mund të përballet me Shkupin në këtë xhiro të parë të Çampionsit.

Shorti do të hidhet nesër në Nion të Zvicrës, ku do të mësohen çiftet për xhiron e parë të eliminatoreve. /SHENJA/