Shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erëra të fort edhe në Shkup

Shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erëra të fort edhe në Shkup

Edhe në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut ka filluar të bie shit të rrëmbyeshëm si dhe bubullima.
Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike thonë se përpos shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave do të ketë edhe breshër dhe erë të fortë.
“Deri në fund të ditës do të kemi mot të paqëndrueshëm në pjesën më të madhe të vendit, ku proceset do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, shkarkime elektrike, erëra të forta dhe breshër”, thonë nga DPHM. /SHENJA/
https://www.facebook.com/TvShenjaOfficial/videos/708483757038196