` . SHBA, stuhia e rërës shkakton aksident me 7 viktima, 20 makina të përfshira - TV SHENJA

SHBA, stuhia e rërës shkakton aksident me 7 viktima, 20 makina të përfshira

Të paktën 7 persona kanë humbur jetën në një aksident ku u përfshinë 20 mjete. Ngjarja tragjike ndodhi në Juta (Utah) të dielën pasdite. Sipas autoriteteve, aksidenti u shkaktua nga një stuhi rëre në rrugën që ndodhej pranë qytezës Kanosh.

Fakti që rruga ndodhet në mes të një shkretëtire, ku nuk ka thuajse fare bimësi, ka ndikua që stuhia e rërës të jetë edhe më e fortë dhe të pakësohet. Disa persona të tjerë janë dërguar në spital në gjendje të rëndë, thanë autoritetet.

Pamjet e aksidentit janë vërtet dramatike, disa kamionë me rimorkio janë të përfshirë, ndërsa makina të vogla duken të ndara përgjysmë nga përplasja.