Shaqiri vendos rekord të ri në Premierligue

Shaqiri vendos rekord të ri në Premierligue

Xherdan Shaqiri ka zhvilluar 100 ndeshje në Premierligë, me Stoke Cityn dhe Liverpoolin, duke festuar një arritje të veçante.

Futbollisti me orgjinë shqiptare u aktivizuar 20 minuta në ndeshjen ndaj Manchester City-t të enjten a në pjesën e dytë duke arritur shifrën e 100 ndeshjeve. Këtë arritje Shaqiri e ndau ne Intagram.

“100 ndeshje në Premierligë. Krenar që e arrita këtë numër të ndeshjeve”, shkroi Shaqiri në gjuhën angleze në llogarinë e tij në Instagram.