Sërish tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Sërish tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Lëkundje toke janë ndier në veri të Shqipërisë të premten në mbrëmje.

Sipas Qendrës Sizmologjike për Evropë dhe Mesdhe tërmeti ka ndodhur në zonën e Pukës rreth orës 22:37. Tërmeti ishte me magnitudë 4.3 shkallë të Rihterit.

Dridhje toke ka pasur edhe para disa ditëve në Shqipëri, ku dridhjet ishin dëgjuar edhe në Kosovë.