Sarri afër Juves

Sarri afër Juves

Juventusi raportohet se është afër që ta bëjë trajner të ri Maurizio Sarrin e Chelseat.

Duke mos dhënë shumë detaje, “SportItalia” raporton se “janë bërë hapa përpara” në rrugën që Sarri të zëvendësojë Massimiliano Allegrin e larguar.

60-vjeçari pritet të largohet nga Chelsea pas vetëm një sezoni edhe pse siguroi pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve dhe finalen e Ligës së Evropës.