` . Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit - TV SHENJA

Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit

Me Cristiano Ronaldon në fushë, për Juventusin gjithçka është më e thjeshtë. Falë dy golave të CR7, të shënuar në fundin e pjesës së parë, “Zonja e Vjetër” bëri detyrën ndaj Cagliarit në “Allianz Stadium” e tashmë i bën presion Milanit në krye të renditjes.

Cagliari po u rezistonte më së miri sulmueve të bardhezinjve, por në minutën e 38-të, Ronaldo i krijoi mundësi vetes për të goditur brenda zonës, duke mos i dhënë asnjë mundësi reagimi portierit Cragno. Vetëm katër minutave më vonë shënoi të dytin me një gjysmë akrobaci, duke i vrarë përfundimisht shpresat e ishullorëve për të marrë rezultat pozitiv në këtë transfertë.

Në pjesën e dytë Demiral goditi traversën, ndërsa Alvaro Morata dhe Bernardeschi iu afruan ndjeshëm golit, por nuk patën shënjestër ne duhur.

Cagliari mundi të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 69-të, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.