Roger Federer nesër përshëndetet me tenisin, luan së bashku me Radael Nadal

Roger Federer nesër përshëndetet me tenisin, luan së bashku me Radael Nadal

Roger Federer do të përshëndetet me tenisin, vetëm pak ditë pasi paralajmëroi dorëheqjen. Dita e nesërme do të jetë një ditë e rëndësishme për tenistin e njohur, pasi në “Laver Cup” do të zhvillojë edhe ndeshjen e fundit si një sportist aktiv.

Do të jetë një ndeshje fantastike të shikojmë për herë të fundit dyshen e njohur Federer dhe Rafael Nadal të luajnë tenis kundër dyshes Jack Rock-Frances Tiafoe, pikërisht aty ku zviceriani arriti të bënte historinë në këtë sport.