Reali po lufton për yllin që po e kërkon edhe Barcelona

Reali po lufton për yllin që po e kërkon edhe Barcelona

Real Madridi është vendosur të bëjë një ofertë zyrtare për Exequiel Palacios të River Plate, raporton agjenti i lojtarit.

Mesfushori 20-vjeçar i ndihmoi River Plates, në Copa Libertadores dhe ka qenë i lidhur me një transferim te Madridin dhe Barcelona që prej asaj kohe.

Sidoqoftë, klubi argjentinas tani nuk është i gatshëm të shesë yllin e tyre të ri të çmuar dhe një kalim veror te Reali mund edhe të ndodh.