Presidenti Erdoğan priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski

Presidenti Erdoğan priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, priti në një takim kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, raporton Anadolu Agency (AA).

Në takimin e mbyllur për mediat në zyrën presidenciale në Pallatin Dolmabahçe në Stamboll morën pjesë edhe ministri i Mbrojtjes, Hulusi Akar, ministri i Brendshëm, Süleyman Soylu, dhe ministri i Tregtisë, Mehmet Muş.