Premier League nis më 5 gusht, ndeshjet e javës së parë

Premier League nis më 5 gusht, ndeshjet e javës së parë

Sezoni i ri i Premier League do të nisë shumë më shpejt seç jemi mësuar, më saktësisht më 5 gusht dhe tashmë është vendosur edhe kalendari i ndeshjeve.

Java e parë do të luhet në tre ditë, pra më 5, 6 dhe 7 gusht.

Edicionin që u mbyll, kampion të elitës së futbollit anglez ia dolën të bëhen djemtë e Pep Guardiolës, të ndjekur më pas nga Liverpool, me vetëm 1 pikë diferencë.

Sezonin 2022-2023 Manchester City do e nisë me përballjen në transfertë ndaj West Ham United, teksa “The Reds” do të përballet me skuadrën e ngjitur në Premier League, Fulham City-n.

Kalendari i javës së parë të Premier League:

Image