` . Pochettino bën thirrje për durim me yjet e PSG-së - TV SHENJA

Pochettino bën thirrje për durim me yjet e PSG-së

Reagimi në Francë ndaj harkimit të të gjithë yjeve të Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve kundër Club Brugge në mesjavë ka qenë i pafalshëm.

PSG, galaktikët e rinj të futbollit pas ardhjes së Lionel Messit, u hodhën poshtë si “fantazmë” nga e përditshmja sportive L’Equipe pasi ata shpëtuan me barazimin 1-1 kundër kampionëve belgë në atë që ishte fillimi i parë i argjentinasit për klubin e tij të ri.

Messi u bashkua me Kylian Mbappe dhe Neymar për herë të parë, por, siç tha Le Parisien, “ëndrra për të parë ‘MNM’ së bashku pothuajse u shndërrua në një makth”.

Një barazim larg, në letër, skuadra më e dobët në grupin e tyre të Ligës së Kampionëve e vendos skuadrën e Mauricio Pochettino -në mesin e favoritëve kryesorë para turneut për të fituar çmimin më të madh të futbollit të klubeve evropiane -kundër tij vetëm për të arritur në 1/16, transmeton arbresh.info.

Ata do të luajnë me Manchester Cityn dhe ende duhet të përballen me RB Leipzig, dy skuadra që mundën PSG -në në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Ndeshja në Bruges shërbeu si një kujtesë se klubi në pronësi të Katarit nuk mund të mbështetet thjesht te Messi, Neymar dhe Mbappe për të fituar ndeshjet, edhe nëse këta të fundit vendosën qëllimin e tyre për Ander Herrera.

Ata humbën dëshpërimisht Idrissa Gana Gueye dhe Marco Verratti të dëmtuar në mesfushë.

Angel di Maria u pezullua. Në pjesën e pasme, Sergio Ramos nuk ka luajtur ende për shkak të lëndimit.

“Ne duhet të përmirësohemi, ne e dimë këtë,” tha Pochettino.

“Ne kemi një skuadër madhështore, por kemi nevojë për ekuilibër, për të qenë kreativë përpara, por të fortë në pjesën e pasme. Ne kemi nevojë për kohë për këtë.” /AFP/