` . Phoenix Suns sërish mposhtin LA Lakers, kalojnë në raundin tjetër - TV SHENJA

Phoenix Suns sërish mposhtin LA Lakers, kalojnë në raundin tjetër

Suns arritën ta mposhtin LA Lakers në “Staples Arena” të Los Angelesit për ta fituar serinë e “Play Off-it” ndaj tyre, shkruan lajmi.net.

Rezultati i çerekëve, Los Angeles Lakers – Phoenix Suns: (14-36), (27-26), (35-27) dhe (24-24).

Devin Brooker shkëlqeu tek Suns me 47 pikë, 11 kërcime dhe tre asistime bashkë me Crowder 18 pikë dhe tetë kërcime.

Tek Lakers më të mirët ishin, LeBron James me 29 pikë, nëntë kërcime dhe shtatë asistime dhe Schroder me 20 pikë tri kërcime dhe tri asistime.

Rezulati i serisë së “Play Off-it”, Suns 4-2 Lakers.

Rezultati përfundimtar, Los Angeles Lakers 100–113 Phoenix Suns.