Petkoviq thotë se s’ka ‘kompromis’ në Bruksel dhe se Vuçiq s’do të flasë sot

Petkoviq thotë se s’ka ‘kompromis’ në Bruksel dhe se Vuçiq s’do të flasë sot

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka folur për takimin e sotëm mes kryeministrit Kurti dhe presidentit serb Vuçiq.

Duke mos zbuluar shumë, ai tha se “s’ka kompromis” dhe se Vuçiq sot refuzon të dalë para mediave.
“Ne menduam se është e mundur të arrihet një kompromis. Askush nga delegacioni ynë nuk do të flasë”, tha Petkoviq, raporton Tanjug.

“Ne menduam se ishte e mundur të arrihej një kompromis”, shtoi ai derisa tha se “Beogradi luftoi për paqe”.

Petkoviq njoftoi se Vuçiq nesër do t’u drejtohet mediave.