Përfundon samiti trepalësh Erdoğan-Zelenskyy-Guterres në Lviv

Përfundon samiti trepalësh Erdoğan-Zelenskyy-Guterres në Lviv

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, u takua me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelenskiy dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara (OKB) Antonio Guterres në qytetin ukrainas Lviv, raporton Anadolu Agency (AA).

Samiti trepalësh në Pallatin Potocki, i cili ishte i mbyllur për mediat, zgjati 40 minuta.

Në takim morën pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu, shefi i Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës, Hakan Fidan, dhe zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kalın.