Pendarovski, Mickoskit: Pa opozitën Kuvendi kurrë nuk ka pasur dy të tretat

Pendarovski, Mickoskit: Pa opozitën Kuvendi kurrë nuk ka pasur dy të tretat

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka bërë të ditur se sot ka biseduar me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për situtatën aktuale politike dhe kontestin me Bullgarinë/

 “Më pyeti, kemi pasur një diskutim të gjatë për këto tema. I thashë qëndrimin tim, më pyeti nëse kisha informacion dhe çfarë, i tregova ato që di. Qëndrimi im është që nëse tashmë po shkojmë drejt ndryshimit të Kushtetutës dhe kjo kërkon dy të tretat, është mirë që opozita të thotë se çfarë mendon. Asnjëherë nuk ka pasur dy të tretat në Kuvend në vend pa opozitë, kushdo qoftë në pushtet”, tha Pendarovski në emisionin “24 Analiza”.