Pas Bojkut edhe dy rinovime tjera te Struga Trim Lum

Pas Bojkut edhe dy rinovime tjera te Struga Trim Lum

Pas Besmir Bojkut, bashkëpunimin me Struga Trim Lum për dy vite e ka vazhduar Valentin Koçoski, teksa kapiteni Flamur Tairi për një vit.

Sezonin e kaluar Valentin Koçoski me fanellën “kuqebardhë” kontribuoi në 29 ndeshje, duke realizuar 2 gola dhe 4 asistime.

Ndërkaq. Tairi pjesë e Struga Trim Lum është tashmë 5 vite e gjysmë, duke qenë pjesë edhe e asaj gjenerate me të cilën kjo skuadër arriti suksesin më të madh, duke u inkuadruar në Ligën e Parë, por gjithashtu edhe pjesë e ekipit që luajti për herë të parë në Europë vitin e kaluar.