Parashikimi i motit

Parashikimi  i motit

Moti sot paradite do të jetë me vranësira, në juglindje vende vende me reshje shiu. Do të ketë periudha dielli, ndërsa kah fundi i ditës dhe gjatë natës reshje të dobëta të shiut do të ketë në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 12 gradë.
Në Shkup, paradite me vranësira, pasdite me periudha dielli. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.