Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në vend do të jetë me vranësira dhe periudha diellore. Në disa pjesë të vendit do të ketë mjegulla.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 4, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 8 deri 14 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe me temperatura mbi mesatare për këtë periudhë të vitit./