Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend sot do të jetë me shi, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës jugperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 8 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 9 deri 18 gradë celsius.

Të premten dhe të shtunën moti pritet të jetë i ndryshueshëm me reshje lokale të shiut.