Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut. Në orët e hershme të mëngjesit në pjesët lindore të vendit moti do të jetë jostabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Pasdite në më shumë vende do të ketë periudha me diell. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë.

Në Shkup paradite me vranësira dhe me reshje shiu, ndërsa pasdite do të ketë periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë.