Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë, në mëngjes me mjegull të dobët në lugina të veçanta. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale dhe maksimale do të lëvizin nga 5 °C deri në 23 °C.

Moti në Shkup paradite do të jetë me mjegull të dobët, pasdite me diell me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. Tempreaturat do të lëvizin nga 6 °C ato minimale, dhe 20 °C ato maksimale.