Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti i paqëndrueshëm i ditëve të fundit i ka lënë vendin kthjellimeve. Dita e fundit e javës do të ketë mot me diell ashtu si e shtuna dhe më vranësira kalimantare në male gjatë mesditës.

Përgjatë luginave do të ketë edhe mjegull në orët e mëngjesit.

Era do të ftyjë nga juflindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në brigjet detare.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale në 16 gradë Celsius.