Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në vend do të jetë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshëm, me reshje të dendura shiu, bubullima dhe erë të fortë jugore.

Reshjet do të jenë më të bollshme (parashikohet të bjerë mbi 25 l/m2 sediment ujor).

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 24 deri në 31 gradë.

UV indeksi do të jetë = 4.

Në Shkup do të mbaj mot i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të rrëmbyeshme dhe bubullimë.