Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe do të fryjë një erë e fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 20, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 25 deri 32 gradë celsius.

Ditën e hënë moti do të jetë i ndryshueshëm, do të ketë erë të fortë dhe rënie të temperaturave. Stabilizim të motit pritet të ketë nga dita e mërkurë.