Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të shoqëruar dhe vetëtimë dhe erë të fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 26 deri 32 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut. Të dielën dhe të hënën në pjesën perëndimore të vendit do të ketë dhe rënie të temperaturave./