Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

Pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura shiu dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 28 deri në 36 gradë.

UV indeksi do të jetë = 7.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor.

Pasdite në pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 32 gradë.

Nga e mërkura do të ketë një periudhë me diell dhe të ngrohtë me rritje të temperaturave të ajrit.