Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore të vendit.

Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri 36 gradë Celsius.
Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm, me diell dhe temperatura deri 35 gradë Celcius.