Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore të vendit.

Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri 36 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave.