Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Në vend do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës veriore të vendit.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 22 deri në 29 gradë Celsius.
Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave.