Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri 38 gradë Celsius.
Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë dhe me temperatura mbi 30 gradë Celsius.