Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. UV = 8.
Temperatura maksimale do të arrijë 33 gradë Celsius, ndërsa minimalja 11 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë me temperaturë maksimale 33 gradë Celsius, ndërsa minimalja 14 gradë Celsius.