Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot paradite do të jetë me diell, ndërsa nga pasditja do të ketë vranësira mesatare lokale dhe kushte për reshje të rrëmbyeshme afatshkurtra në pjesët juglindore dhe jugore. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindja.

Temperatura minimale do të jetë nga 8 deri në 16, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 32 gradë.