Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 18 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 24 deri 32 gradë Celsius.