Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut sërish do të jetë i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Sipas njoftimeve të DPHM-së, sot pritet mot i ndryshueshëm i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të kohëpaskohshme, shtrëngata dhe erëra të forta, si dhe me breshër.

Ndërsa prej të martën temperaturat ditore do të jenë në rritje graduale.