Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në vend do të jetë i paqëndrueshëm. Meteorologët parashohin reshje të rrëmbyeshme shiu, shtrëngata dhe erë të fortë.

Në vende të caktuara procesi i prishjes së motit do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, që pritet të zgjasin për një kohë të shkurtër por me një sasi më e madhe, erëra të forta mbi 70 km/h dhe breshër.

Temperaturat minimale do të zbresin në 11 °C, ndërsa ato maksimale do të rriten deri më 29 °C.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe në orët e mesditës priten rreshje shiu. Temperaturat do të variojnë nga 14 °C deri më 29 °C.