Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë diell dhe vranësira. Gjatë orëve të pasdites pritet të ketë reshje lokale të shiut dhe erë të fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 16, ndërsa temperatura maksimale do të lëvizin prej 28 deri në 34 gradë Celsius.
Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe jo i qëndrueshëm.