` . Një e punësuar në farmaci ka arritur të parandalojë një vjedhje - TV SHENJA

Një e punësuar në farmaci ka arritur të parandalojë një vjedhje

Një punonjëse në një farmaci së Tetovës, duke bërtitur, me sa duket ka arritur të trembë një person të panjohur, i cili u përpoq të vidhte objektin. Pasi mori një kërcënim dhe u kërkuar para nga arkë, ajo filloi të bërtasë dhe ka ikur nga farmacia, pas së cilës burri u largua pa marrë asgjë.

“Mbrëmë në orën 1 pas mesnate, A.S.G. 47-vjeçare në SPB Tetovë raportoi se rreth orës 22:00 në një farmaci në rrugën “29 Nëntori” një person i panjohur e kërcënoi dhe ia kërkoi paratë nga arka. Megjithatë, sipas raportit, pasi që ajo ka ikur nga objekti dhe ka filluar të bërtasë, personi është larguar pa marrë asgjë, kumtoi SPB Tetovë.

Policia po ndërmerr hapa për zbardhjen e rastit.