Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë  

Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë  

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët.
U zbulua për herë të parë testimin e fshehtë të modalitetit së Facebook-ut në tetor të vitit të kaluar kur Jane Manchun Wong publikoi disa pamje të Facebook Messenger që tregonin aplikacionin me një sfond të zi dhe menunë e bisedave.Facebook nuk u përgjigj në asnjë pyetje të menjëhershme në lidhje me këtë modifikim, transmeton lajmi.net.
Megjithatë, ashtu siç pohon CNet, Facebook javën e kaluar më në fund testoi modalitetin e errët, por gjiganti teknologjik nuk elaboroi më tutje.Pas Facebook Messenger edhe Microsoft, Google Chrome dhe Whatsapp po besojnë të ndjekin të njëjtin trend. /Lajmi.net/