` . Mustafi u bashkohet lutjeve për Shqipërinë: Në duar të Zotit - TV SHENJA

Mustafi u bashkohet lutjeve për Shqipërinë: Në duar të Zotit

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran Mustafi, i është bashkuar numrit të madh të futbollistëve që janë lutur për Shqipërisë, e cila sot u godit nga disa tërmete të fuqishme.

14 persona kanë humbur jetën dhe rreth 600 janë lënduar nga disa tërmete të fuqishme që kanë goditur Shqipërinë. Sipas Emergjencave Civile, një person humbi jetën pasi u hodh nga banesa nga paniku, ndërsa dy të tjerë janë nxjerrë nga rrënojat e një pallati në Thumanë. Po ashtu është nxjerrë një tjetër trup i pajetë nga rrënojat e një shtese të një pallati në Durrës, raporton Gazeta Express, përcjellë gazeta Koha.

Në mesin e personave të shumtë nga bota e sportit që kanë reaguar pas këtyre lajmeve është qendërmbrojtësi i Arsenalit me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi.

“Në lutjet tona. Në duar të Zotit”, shkroi Mustafi mbi fotografinë e flamurit të Shqipërisë.