Mourinho mori dëmshpërblim prej 16.5 milionë euro nga Unitedi

Mourinho mori dëmshpërblim prej 16.5 milionë euro nga Unitedi

Jose Mourinho, është i lirë dhe mund të marr drejtimin e ndonjë skuadre apo Kombëareje, pa pasur asnjë pengesë.

“Daily Mail”, shkruan se Manchester Unitedi, i ka paguar portugezit 16.5 milionë funte dëmshpërblim, ashtu sic ishte e përcaktuar në kontratë.

Kjo nënkupton se Mourinho, nuk është i lidhur më në asnjë formë me klubin anglez dhe mund të vendos për të ardhmen.

Deri tani, për Mourinho e ka refuzuar Benficën, ndërkaq emri i tij përmendet edhe si trajner i ardhshëm i Real Madridit. /KTV/