Motoçiklisti humb jetën pas aksidentit mbrëmjen e djeshme

Motoçiklisti humb jetën pas aksidentit mbrëmjen e djeshme

Një person ka humbur jetën në një aksident automobilistik që ka ndodhur mbrëmë. Aksidenti ka ndodhur në mes një mopedi dhe një veture në rrugën rajonale – qarkorja Bogdanci.
Aksidenti, siç njoftoi MPB, ka ndodhur mbrëmë në orën 01:00, në rrugën rajonale – qarkorja Bogdanci, në një udhëkryq pranë vendit të quajtur “Luda Mara”, në të cilin janë përfshirë një motoçikletë “Baotian-BT49”, me targa të Gjevgjelisë, i drejtuar nga E.С (46) nga fshati Stojakovë dhe automjeti i pasagjerëve “Ford Mondeo”, me targa të Kriva Pallankës, i drejtuar nga R.G. (41) nga Nov Dojrani.
Drejtuesi i motoçikletës ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i Emergjencave Mjekësore. Kontroll është kryer nga Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga Stacioni Policor Gjevgjeli.