Mot kryesisht i vranët

Sot në mëngjes po mban mot kryesisht i vranët. Përitet që gjatë ditës moti të jetë i ndryshueshëm me periudha te shkurta do të ketë diell. Temperatura gjatë ditës do të lëviz prej -9 deri 11 gradë celsius. Parashikohet të fryjë erë e lehtë deri në mesatare në drejtim perendimor dhe veriperendimor.