Mot i ftohtë, temperatura nën zero

Në mëngjes po mban mot me vranësira dhe i ftohtë. Temperatura e mëngjesit lëvizin prej -16 deri -4 gradë celsius, ndërsa gjatë ditës pritet të lëvizin prej -6 deri 1 gradë celsius. Në Shkup parashikohet të mbajë mot i ngjashëm. /SHENJA/