Mot i ftohtë dhe me vranësira

Sot në Maqedoni po mban mot i ftohtë dhe me vranësira, me mundësi të reshjeve të borës nëpër të gjithë vendin. Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë nga -8 deri në -6, ndërsa gjatë ditës pritet të stabilizohen deri në 2 gradë celsius.